Вестник на Община Доспат

slider

Total Pageviews

2,707,516

Search This Blog

Blog Archive

Popular Posts

Popular Posts

Education

Sports

Business

Pictures

Movies

Recent Videos

  • Latest News

    News

    Fashion

    Travel

    Navigation
    Recent News

    ВСУ “ Черноризец Храбър" предлага перспективна реализация в област Смолян с новата магистърска програма „Данъчен и митнически контрол”








    Днес беше даден старт на новата магистърска специалност във ВСУ „Черноризец Храбър”- Филиал Смолян - „Данъчен и митнически контрол”.
    Директорът на местния филиал д-р Анелия Пържанова официално откри магистърската програма, като представи и повече информация за нея: „Магистърската програма е предназначена за широкопрофилна и специализирана подготовка и обучение на ръководители и експерти с професионални интереси в областта на икономиката, финансите, управлението на службите за данъчен и митнически контрол, данъчното и митническото облагане на икономическите агенти, митническите режими и процедури, данъчната и митническата политика на ЕС и най-вече в областта на данъчния и митническия контрол.
    Основната цел на обучението е студентите да бъдат добре теоретично подготвени за решаване на практическите проблеми свързани с функционирането на митническата и данъчна администрация в областта на упражнявания от нея контрол.
    В магистърската програма „Данъчен и митнически контрол“ във Филиал-Смолян ще се обучават 56 студента и поради изключително големия интерес към нея, ще бъде обявен и втори прием за желаещите да придобият тази специалност.”
    Заместник-ректорът на ВСУ „Черноризец Храбър” - проф.д-р Теодора Бакърджиева поздрави студентите от свое име и от името на Президента на университета -проф.д. ик.н. Анна Недялкова. „Създаването на магистърска програма с такава област на компетенция е от изключително значение за този регион. Аз искам да изразя своето задоволство, че се оценява инициативата на Варненския свободен университет, че има интерес от ваша страна да започнем заедно да издигаме приоритетите на този регион, съгласно иновативната стратегия за специализация, която се налага в България в последната година, която цели да издигне страната ни като държава с развити нови технологии във всички направления. Това, че сте първи випуск на тази програма, поставя пред вас много ангажименти и отговорности – да положите една стабилна база, която в последствие да се надгражда.” След което проф. Бакърджиева пожела успешен старт на всички.
    Заместник-областният управител Андриян Петров поздрави ръководството на университета, преподавателите и студентите: „Радвам се, че работим съвместно, че си протегнахме ръка местна, държавна власт и представителите на този университет. Образованието е част от икономическото развитие на област Смолян. Колкото повече студенти са в нашия край, за да учат тук, толкова повече той ще просперира. Относно възможностите за реализация на територията на областта, ще започна с фактът, че ние сме на финалната права – стартът по изграждане на ГКПП „Рудозем-Ксанти”, който се очаква през месец юни 2018 година да започне да функционира. Специалисти, като вас, ще бъдат необходими, за да се включат и работят както на този пункт, така и на другите съпътстващи структури, обслужващи дейността на пункта и преминаването на потока. Така, че перспективи за работа има, и това е една от основните цели, към които ние, като представители на правителството, се стремим да реализираме.” В заключение г-н Петров пожела на студентите да полагат усилия и желание, за да завършат успешно своята магистратура и да намерят своята реализация.
    Главният секретар на Агенция „Митници” - Цветан Мадански, който е и част от обучителния процес, като представител от практиката, се обърна към студентите: „Аз не съм тук, като главен секретар, аз съм тук, като вашия преподавател. Тук съм, за да ви дам знания. Искам след приключването на този курс да излезете обогатени със знания, със самочувствие. Пожелавам Ви успех и вярвам, че ще работим заедно за бъдещето на този регион.”
    Доц. Ива Монева – ръководител на магистърската програма „Данъчен и митнически контрол” също поздрави студентите и ръководството, след което започна и същинския обучителен процес.
    -----------------------------------------
    УЧЕБНА 2016/2017 ГОДИНА

    Срокът на обучението в магистърската програма ”ДАНЪЧЕН И МИТНИЧЕСКИ КОНТРОЛ” е:
    Ø 2 семестъра – за бакалаври от ПН „Икономика”
    Ø 3 семестъра – за всички останали
             Присъждана професионална квалификация: образователно - квалификационна степен "магистър"
             Конкретни изисквания за прием: диплома за завършено висше образование ОКС „Бакалавър”, среден успех от диплома за завършено висше образование ОКС „Бакалавър” не по-нисък от "добър" и конкурсен изпит - тест. 
    Балообразуване: Балът за класиране се формира от оценката на положения конкурсен изпит.
              Бонификации: Признаване на оценки от предходно образование след представяне на необходими документи от студентите. Признаването на оценки от предходно образование се извършва на базата на предложение от ръководителя на магистърската програма и последвощо одобрение от преподавателя, титуляр на учебната дисциплина. 
              Изисквания и правила за квалификация: Обучението завършва с успешна защита на дипломна работа или успешно полагане на държавен изпит.
    Профил на бакалавърската програма.
    Магистърската програма е предназначена за широкопрофилна и специализирана подготовка и обучение на ръководители и експерти с професионални интереси в областта на икономиката, финансите, счетоводството, търговското право, финансовото право, международните разплащания, управлението на службите за данъчен и митнически контрол, данъчното и митническото облагане на икономическите агенти, митническите режими и процедури, данъчната и митническата политика на ЕС и най-вече в областта на данъчния и митническия контрол. Полученото образование е основа за успешна реализация в областта на данъчния и митническия контрол.


    Акценти в матистърската програма
    Ø обучението на студентите се провежда в съответствие с европейската система за натрупване и трансфер на кредити (ECTS)
    Ø участие в майсторски класове, конференции, семинари, кръгли маси и др.
    Ø прилагат се разнообразие от методи и подходи в обучението - мултимедийно представяне на лекционния материал, онлайн подкрепящо съдържание, дискусии, работа в екипи, ролеви игри, решаване на казуси, съвместно преподаване с експерти от практиката, обучение във фирмена среда и др.
    Ø задълбочена и специализирана широкопрофилна подготовка по  икономика, финанси, счетоводство, търговско право, финансово право, управление на службите за данъчен и митнически контрол, данъчно и митническо облагане на икономическите агенти, митнически режими и процедури и др.
    Практики и стажове: Сътрудничеството на катедрата с представители от областта на данъчния и митническия контрол осигурява организирането на практикум.
    Възможности за продължаване на обучението: в образователна и научна степен "доктор".
    Възможности за кариерно развитие:
    Основните длъжности, които могат да заемат и да изпълняват завършилите магистърска програма ”ДАНЪЧЕН И МИТНИЧЕСКИ КОНТРОЛ”, са от твърде широк спектър:
    Ø инспектори по митнически стоков контрол в митническите дирекции;
    Ø експерти в Агенция "Митници";
    Ø митнически посредници;
    Ø инспектори в данъчни и застрахователни агенции;
    Ø длъжности в подразделенията на НАП;
    Ø консултанти на свободна практика.

    телефони за справка: 0301/67 769, 67 768, 67 761, 6 2649

    e-mail: filial.sm@vfu.bg

    Share
    Banner

    Новини от Доспат и региона

    Post A Comment: